Skocz do zawartości

 Photo

#07. Magowie - jak zacząć? Początki są zawsze trudne.

07 Nov 2017

Posted by Maczupa in Publikacje

xo4NO80.png

Jakoże na powrót przybywa do nas kolejna fala nowych użytkowników a wcześniejsze sprawy pozostały niedokmnięte pozwalam sobie na tę publikację oświadczającą stanowisko nasze, zarządu, co do kreacji postaci magicznych na naszym serwerze. Wstępnie już po przeczytaniu skromnego wydania naszego uniwersum można i by stwierdzić, że magia runiczna zniknęła z powodu wybuchu magicznej bariery - po co w ten sposób utrudniać jeszcze bardziej gre magiem? Dużo osób zdążyło się przekonać , że tylko nieliczni potrafią prowadzić dobrą rozgrywkę magiem. Decyzja taka była podjęta jeszcze na wskutek braku oskryptowania na platformie samej magii a teraz gdy już taka możliwość jest na horyzoncie nie możemy rotować uniwersum by zaraz nie zrobić z niego tysiąca zlepek kolejnych aktualności wprowadzanych między wiersze. Rozumiemy również, że to jest swoiste utrudnienie bowiem jakiekolwiek znaczenie traci sam mag gdy jego magia staje się po prostu słowem. Tu pojawia się kolejny wątek, który otwieramy dla ludzi chętnych by rozejrzeć się po magicznych arkanach naszego świata. Chcemy wyjść z inicjatywą rozszerzenia tego wątku by odzyskać magię, w jaki sposób to wszystko będzie zorganizowane? Nie liczyłbym na huczne eventy i pogłos wśród każdego użytkownika począwszy od górników skończywszy na farmerach, którzy przemierzali by mapę w poszukiwaniach jakichś znaczących artefaktów. Gdy tworzyć się będzie grono zakonne, bądź wolnozrzeszające każdego maga z miasta wnet wymierzymy pomocną rękę ustalając wspólny ciąg nowo dodawanych wątków fabularnych by pobudzić do rozgrywki te grono.

Jak zacząć grę samym magiem skoro na forum nie widnieje żadna informacja o choćby klasztorze magów ognia? Idąc naszym tokiem fabularnym tylko nieliczni magowie zdołali przetrwać ofensywę hord orków, które przedarły się również przez mury klasztorne. Co za tym idzie? Nie rzucamy na tacy graczu żadnego gotowca czy też pierwowzoru z samej klasycznej gry ale powołujemy się na kreatywność naszej społeczności - w którą wierzyć będziemy zawsze. Czy będzie to konkretne ugrupowanie zrzeszające samych magów ognia, wody czy sięgniecie też po czarniejszy zestaw? Wszystko jest w waszych rękach. Od dzisiaj aby zostać magiem wystarczy napisać kartę postaci pod właśnie tą profesje. Naciskam jednak aby każdy z chętnych miał na uwadzę, że tu kryteria nie będą zaniżone i aby zostać ów magiem trzeba po prostu dobrej historii postaci - dobrej to nie znaczy aby ktokolwiek przesiadywał miesiąc nad napisaniem książki pod tytułem "Ja i mój mag". Zapraszam również do dyskusji i waszych propozycji co do tematów zawartych w wątku.

 

ekipa Elvarionu

  265 Views · 6 Replies ( Last reply by Maczupa )

 Photo

#06. Kuj żelazo póki gorące i gdy zły siądzie na urzędzie..

22 Oct 2017

Posted by Maczupa in Publikacje

ozdobniki.png

Quaelibet vulpus caudem suam laudat - każdy lis swój ogon chwali.

Dość nietypowy początek jeżeli chodzi o dotychczasowy przebieg treści w moich publikacjach jednakże to najwłaściwszy moment aby wykorzystać to przysłowie, które wpasowuje się niestety w naszą społeczność i pozwole sobie krótko nawiązać. Jesteśmy grupą ludzi, my jako zarząd, którzy wkładają swój czas w to aby sprawić sobie jak i wam przyjemność w przyszłej rozgrywce na serwerze. Nie mniej jednak do tego czasu już dochodzi do pewnych konfliktów co jest zrozumiałe bowiem świat opiera się na tylu poglądach, że trudno o to by w demokratycznym państwie z jakiego się wywodzimy ktoś się krył ze swoim zdaniem. Apeluje ostatecznie ludzi o pewną rozwagę i poszanowanie dla innych, jesteśmy jedną społecznością, która w przyszłości będzie zbierać owoce z tego jak rozwinie gałęzie swoich koneksji nawet przed samym startem. Lepiej gra się w gronie, które aprobuje siebie nawzajem niż w dzieląc się na watahy wygłodniałych trollów, którzy czyhają na jakieś potknięcie by tworzyć o tym niebywałe historie dla swoich pokoleń. Tym akcentem chce zakończyć tą adnotację i przejść do sedna publikacji, weźcie sobie do serca moje uwagi tak jak i nasze wcześniejsze deklaracje, że zrobimy wszystko co w naszej mocy aby Elvarion był stałą jednostką jako serwer na tej scenie, który będzie długofalowy - nie zamierzamy rzucać wszystkiego po kilku nieudanych próbach w momencie gdy już tyle wysiłku zostało w to wszystko włożone, to tak dla niedowiarków.

0GXTTsK.png

Kuj żelazo póki gorące! To właśnie mowa o tobie graczu, ty, który z zapałem pewnikiem udałbyś się do kuźni by tam rozpocząc kolejne ciężkie dni ulepszania swoich umiejętności kowalskich/płatnerskich i to właśnie Ciebie poszukujemy. Co właściwie Ci potrzeba, Tobie, przyszłemu mistrzowi jednego z cechów? Cierpliwość, ponieważ potrzeba ci jej do rozplanowania wszystkiego pokolei co tyczy się twojej działalności oraz zaplanowania w jaki sposób ubierzesz wszystko w słowa tworząc swoją aplikacje, zaczyna to brzmieć powoli ciężko prawda? Jednakże to temat cechu jest jego wizytówką i dołączając do niego odpowiednie wyobrażenia na dany temat możemy ździałać na prawdę cuda, nie zapominaj również , że nazwa musi być strzałem w dziesiątke. Co w takim bądź razie czeka na nas, przyszłych kowali tego serwera? Jakie systemy są stworzone by stworzyć udogodnione warunki? Pędzę z odpowiedzią i już w biegu mogę powiedzieć, że istnieje rozwiązanie systemowe - zapobiegawcze, które daje możliwość każdemu z graczu udać się do NPC kowala u którego będzie mógł odbywać się crafting jednak w kategoriach podstawowo-lekko zaawansowanych przedmiotach natomiast to tylko u Ciebie, gdzie ręka mistrza mistrzowskie rynsztunki będzie tworzył począwszy od najgodziwszych ludzi z tej wyspy skończywszy na cichych łajdakach wertujących swoje zyski na czarnym rynku. System również dla Ciebie jest przyjemny bo daje Ci mniejsze wymagania jeżeli chodzi o materiały do craftingu niżeli stworzylibyśmy ten przedmiot u NPC no i również cena za wykonaną usługę jest też odległą od twojej, co ty na to? Jeżeli dalej się zastanawiasz nie warto marnować czasu na zagwostki, czasem lepiej jest po prostu działać.

Gdy zły siądzie na urzędzie, pewnie złodziej z niego będzie - i tym samym otwieramy dla was kolejne wrota, które dotychczas spowijały gromką tajemnicę jeżeli chodzi o rozwiązania, które wnieśliśmy w życie. Mowa rzecz jasna o fachu tak plugawo uchodzącym za mości szlachciców czy braci zakonnych, że w ich gronie nie znajdziemy nikogo z nich. Złodziej, system na jakim opiera się ta profesja została już opisana jednakże nigdzie nie uraczymy stosownej informacji co do kryteriów dotyczących otrzymania ów zawodu. Wychodzimy z założenia, że nie warto czasem dawać aż nadto kredytu zaufania a udostępniając profesje dla każdego bylibyśmy skazani na trwałą filtrację każdego z wymienionych już na serwerze, chcemy tego uniknąć by czerpać przyjemność z prowadzenia Elvariona. Koncepcja wprowadzenia profesji złodzieja będzie wszczęta w życie tylko wtedy gdy w historii swojej postaci ( czyt. karta postaci ) zostanie wprowadzona charakterystyka brnąca ku zdobycia pewnych umiejętności w tym fachu oraz opisaniu osoby w tym świecie licząc się rzecz jasna z faktem, że im bardziej ubarwimy swój życiorys tym większe szanse, że początkowo Straż Miejska będzie miała podłożę do krążenia w okół właśnie twojego avatara. Jezeli mowa o jakichkolwiek innych kryteriach nie są one oddalone od tych, które już zostały zarządzone dla każdego z graczy.

Gdy kiepski drwal idzie do lasu, drżą wszystkie drzewa. Ostatni przystanek to już najbardziej przyjemna forma z którą się spotkamy podczas doboru prac dorywczych/tymczasowych jaką jest drwal, sporo było dyskusji by tworzyć indywidualną profesje nie mniej jednak za mało zastosowań w tym obszarze by robić z tego względu coś większego. Prócz przewidywanych akcji na targowisku, gdzie giełda będzie stanowiła wartość produktu automatycznie rotacyjnym to tymsamym my jako drwale, jeszcze podczas oblężenia czy też w wykonywaniu przeróżnych usług dla miastowego cieśli, którzy potrzebują drewna. Nie muszę jednakże za bardzo rozwijać jakie korzyści będzie przynosić nam co prawda ciężka praca, jednakże opłacalna. Tutaj spotkamy się z minigrą autorstwa ekipy serwera, postawiliśmy na dosyć przyjemne rozwiązanie gdzie będziemy zmuszeni klikać w odpowiednie przyciski i im większa będzie nasza skuteczność tym większy procent zyskujemy na większe wydobycie. 

 

To tyle ode mnie, owocnych przemyśleń co do dzisiejszej publikacji i mam nadzieje do zobaczenia przy weryfikacji kolejnego cechu mistrzowskiego!

  268 Views · 2 Replies ( Last reply by Maczupa )

 Photo

#05. Poszukiwany maper, addoner.

16 Oct 2017

Posted by Maczupa in Publikacje

twTRZnv.png

Witajcie szanowni użytkownicy naszego projektu. Możliwe, że dzisiaj to właśnie Ciebie poszukujemy ze świecą krążąc po czeluściach sceny gothic multiplayer. Pragniemy wystosować się do was z prośbą, do każdego komu nie jest obca obsługa blendera i spaceru ( programy, które otwierają możliwość edytowania całościowo mapy na której zagramy ) potrzebujemy Ciebie! Szukamy osoby, która chciałaby nawiązać współprace na rzecz całego projektu i naszej wizji, która zahartowała się już w przedstawionym przez nas uniwersum. Dlaczego teraz wychodzimy z tym apelem do was, moi mili? Niech was nie zwiedzie ten fakt, bowiem mapa jeżeli chodzi o scenariusz oblężenia jest przygotowana przez wcześniejszego mappera, który użyczył nam swojego czasu i umiejętności do zedytowania wszystkiego tak jak to widzieliśmy. Jednakże apetyt rośnie w miarę jedzenia i w momencie gdy jesteśmy już tak blisko domknięcia wszelakich systemów chcielibyśmy również aby prace z mapą byłyby na tym samym stopniu. Jest jeszcze wiele pomysłów, które chcielibyśmy wdrożyć w życie jednakże patrząc na przychodzące coraz to nowsze obowiązki trudno znaleźć jeszcze czas na zajęcie się edukacją programów graficznych ( mowa o blenderze ) tymbardziej poświęcenie czasu na program dobrze znany z samej nazwy jakim jest Spacer. W obecnej chwili również kompletujemy addon i wraz z nim przygotowywany jest system craftingu, na bazie dodanych nowych surowców, minerałów itp. i tutaj też gorąco zachęcam każdego z was, który kiedykolwiek nawet i hobbistycznie tworzył ów addony zgłosił się niezwłocznie do kogokolwiek z ekipy na discordzie. Liczę na osoby chętnie i trzeźwo myślące, ponieważ nie dopuszczamy do plików żadnego z typowych szkodników czy też ludzi, którzy chcieliby od kiwnięcia palcem dostać całościową prace jakim jest serwer z systemami i oprawą graficzną do ręki. Mam nadzieje, że znajdzie się wśród was ktoś kto byłby gotów zacząć współpracę z nami, do kolejnego newsa!

  411 Views · 5 Replies ( Last reply by Aragos )


Latest Discussions

Newest Members

 • AvalonPhoto
  1. Avalon

  Joined: Dzisiaj, 03:42 PM

 • CanninPhoto
  2. Cannin

  Joined: Dzisiaj, 01:32 PM

 • SzponPhoto
  3. Szpon

  Joined: Wczoraj, 03:38 PM

 • NizonPhoto
  4. Nizon

  Joined: Wczoraj, 03:26 PM

 • FenNPhoto
  5. FenN

  Joined: Nov 20 2017 06:07 PM


Portal v1.4.0 by DevFuse | Based on IP.Board Portal by IPS